Taka forma pomocy może wynieść od 100 do nawet 800 tys. złotych, które można przeznaczyć na poprawienie efektywności energetycznej Twojego przedsiębiorstwa. Minimalny wkład własny, wymagany do jej uzyskania w przypadku mikro- i małych firm wynosi 35%, a średnich 45%. Uwaga! Unijne dotacje na fotowoltaikę są ograniczone terytorialnie (nie każde województwo może z nich skorzystać), a przyznanie środków jest obarczone spełnieniem bardzo wielu wymagań.
W ramach tego rozwiązania można otrzymać nawet 15 mln złotych nisko oprocentowanej pożyczki z terminem spłaty do 15 lat. Wysokość oprocentowania zależy od dodatkowych warunków. W przypadku spełnienia dwóch – w ramach pomocy publicznej może wynieść zaledwie 0,25%. W przypadku jednego – tylko 0,5%. Standardowe oprocentowanie, bez uwzględniania pomocy, zaczyna się z kolei od 1,95% w skali roku.
Wiele instytucji, banków, jak i firm daje możliwość skorzystania z preferencyjnego leasingu z wysoką kwotą (do 250 tys. zł netto), z długim terminem spłaty (nawet 72 miesiące) i niskim wkładem własnym (od 20%).
Taką formę finansowania fotowoltaiki oferuje większość polskich banków. W przypadku tego rodzaju finansowania zyskasz: wysoka kwotę (kilkanaście mln zł), rozłożoną nawet na 15 lat z możliwością 2- lub 3-letniej karencji.